Assaig de tecnificació amb la Colla Jove Castellers de Sitges

El passat dissabte, dia 19 de maig, un quants adults varem acompanyar a la nostra Cap de Colla, Neus Pino, i Cap de Canalla, Mónica Baños, que duien la nostra canalla a Sitges per tal de participar a l’assaig de canalla de la colla Jove Castellers de Sitges, padrins de la nostra colla.

L’objectiu era millorar a nivell tècnic i provar a la nostra canalla a construccions de més alçada de les que podem fer al nostre local d’assaig donat que encara, i no sabem fins quan, no podem disposar d’una xarxa ni d’unes simple barres per agafar-nos. Gràcies a aquests recursos que la colla sitgetana va ficar a la nostra disposició varem poder veure al nostres dosos enlairar-se damunt un parell quatre de sis net, damunt de torres que a l’assaig només podem provar si som tots, i varem veure com canalla que fins ara només havia fet pilars de tres i com enxanetes, s’atrevien a fer de dosos i aguantaven el pes d’un altre nen sobre seu.

Va ser un assaig molt profitós i va crear noves expectatives als membres de l’equip tècnic en veure que canalla i joves (que també ens varen acompanyar) encara tenen molt per donar a la nostra colla.

En arribar a Gavà, desprès d’agrair als companys de Sitges la seva calorosa rebuda i exquisit tracte amb la nostra canalla, aquests varen gaudir de gelats, granissats i orxates com a merescut premi per la feina feta.

Anuncis

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Google photo

Esteu comentant fent servir el compte Google. Log Out /  Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s

Crea un lloc web gratuït o un blog a Wordpress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: